Problemy „przyśpieszające” komputer

Laptop będzie szybki i zwinny a my rozwiążemy wszystkie problemy…

problemy z komputeremInternet to kopalnia najróżniejszych programów. Jedne zapewniają rozrywkę.  Zadaniem innych jest pomóc nam w życiu i pracy. Dziś zajmiemy się tymi, które mają w cudowny sposób przyspieszyć i usprawnić nasz komputer. Często trafiamy na ich reklamy. Obiecują, że wyczyszczą dysk a przy okazji też wykryją i usuną wszelkie problemy. Wszystko szybko i prosto. Aż się chce instalować. Tylko czy na pewno warto…

Z drugiej strony, możemy nieświadomie coś takiego zainstalować. Link może się  czaić się w miejscach, które mogą być przez pomyłkę kliknięte. Dzieje się tak, gdy np. chcemy pobrać jakiś plik albo aplikację. Jakaś reklama może być łudząco podobna do przycisku pobierania. Wystarczy wtedy kilka sekund i zamiast oczekiwanej aplikacji mamy pasażera na gapę. Komputer wcale nie przyspiesza, a my mamy jeszcze jeden problem do rozwiązania.

Program na problemy czy problemy z programem?

Po instalacji aplikacja znajduje tysiące „problemów”. Chętnie je naprawi i usunie. Jednak najpierw trzeba kupić pełną wersję programu. Darmowa była tylko diagnoza. Wymienione sprawy wcale nie są realnym zagrożeniem ani poważną przyczyną spowolnienia naszego „cacka. Mają raczej przestraszyć użytkownika ilością błędów i przekonać, że jest mnóstwo łatwych do usunięcia usterek.

Problem do problemu i uzbiera się masa

Teraz mamy kolejny problem w naszej kolekcji. Trzeba usunąć ten cudowny i wspaniały „przyspieszacz”. W najprostszych przypadkach wystarczy niechcianego gościa po prostu odinstalować. Jednak tylko nieliczni mają tyle szczęścia. Najczęściej nie obejdzie się bez użycia antywirusa lub specjalnego narzędzia, które zlokalizuje i usunie z systemu naszego „ulubieńca”. Aplikacje typy Combofix są zazwyczaj bardzo skuteczne. Zdecydowanie jednak odradzamy je niedoświadczonym użytkownikom. Efektem ich niewłaściwego użycia może być np. to, że nasz system operacyjuny w ogóle się już nie uruchomi.

Jest nadzieją… na darmowy program

Oczywiście istnieją dobre i darmowe programy, np. CCleaner. Rzeczywiście czyszczą rejestr i  pliki tymczasowe. Zmieniają ustawienia systemu, które mogą nieco odświeżyć nasz sprzęt. Warto więc przed instalacją każdego dodatku sprawdzić w Internecie opinie o nim. Należy też wziąć też pod uwagę, że czasem to nie wystarczy. Wtedy problemy może rozwiązać tylko modernizacja lub wymiana komputera. Aby ocenić, co jest naprawdę konieczne, zapraszamy do naszego serwisu.