Windows 8 Jak to się je?

Najnowszy system Microsoftu wzbudza wiele kontrowersji. Oto kilka porad ułatwiających korzystanie z „Ósemki”

1. Pulpit

Tuż po zalogowaniu się, na nowym ekranie startowym, pojawiają się nie ikony, a kafelki. Tak w Windows 8 podstawowym środowiskiem nie jest już pulpit. Pulpit jednak dalej jest wystarczy kliknąć kafelek o nazwie Pulpit.

2.Przycisk Start

Przycisk Start zniknął. Jego funkcje przejęły kafelki. Jest to największy błąd jaki mógł zrobić Microsoft 🙂 Wraz z pojawieniem się Windows 8.1 przycisk Start i Menu Start wraca.

3. Zamykanie systemu

Najprostszym sposobem jest zjechanie kursorem myszy w prawy górny róg. Należy odczekać chwilę na pojawienie się paska opcji po prawej stronie i kliknąć koło zębate. Po tej operacji przycisk umożliwiający zamknięcie, restart bądź hibernację systemu pojawia się na dole. Można sobie to ułatwić tworząc na pulpicie skrót. Oto polecenia służące poszczególnym akcjom:

Zamknięcie systemu: shutdown.exe -s -t 00Restart: shutdown.exe -r -t 00Hibernacja: rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendStateUśpienie: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0Zablokowanie: Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation

Problem powinien zniknąć wraz z pojawieniem się Windows 8.1

4. Modern UI

Windows 8 powstał z zamiarem zunifikowania systemu tak aby działał on zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach jak i wszelkich urządzeniach mobilnych tabletach, smartfoanch itp. Dlatego możliwa jest praca z jednym programem naraz i brak możliwości ich zamknięcia. Programy tylko się minimalizują i to system ma dbać żeby aktualnie używany miał wystarczająco zasobów. Program zawsze można zamknąć z poziomu pulpitu albo menadżera urządzeń.